Jesteś tutaj: Home > Grafika > Grafika a technika

Grafika a technika

Życie bez rozwiniętej sieci komunikacyjnej oraz komputerowej toczyło się o wiele wolniej. Mieliśmy także dużo mnie możliwości i przez to nie zawsze wszystkie nowinki docierały do nas w porę. W gazetach oraz książkach dominowały ręcznie wykonywane rysunki, a ilość czcionek drukarskich była bardzo ograniczona. W związku z tym nie mieliśmy okazji, by podziwiać oblicza techniki. Natomiast obecnie jest to dużo bardziej rozwinięta sprawa. Ludzie w obecnych czasach mogą podziwiać graficzne kombinacje, które są wykonywane przez grafików komputerowych. Grafika nie jest wiec dziś niczym niezwykłym. Każdy, kto się nią zajmuje, chce być lepszy od innych, chce ich prześcigać najnowszymi kombinacjami. Przed dobą komputeryzacji wszelkie ilustracje wykonywano odręcznie i odbijano za pomocą powielacza.

Obecnie jest to dużo prostsza sprawa, dlatego wystarczy komputer i umiejętność obsługi kilku programów, które służą do obróbki obrazu. Rzecz jasna wśród grafików komputerowych są dwie grupy ludzi: ci, którzy wykonują swój zawód wyłącznie ze względu na bardzo duże zarobki oraz wejście do wielkiego świata oraz ci, dla których tworzenie grafiki jest czymś naprawdę niezwykły, wielką przygodą i wyzwaniem artystycznym. Bowiem tworzenie grafik jest zajęciem czasowo nielimitowanym. Nad jednym zadaniem można czasami posiedzieć przez kilka minut i jest ono wykonane, lecz zdarzają się także projekty, którym należy poświęcić bardzo dużo czasu, ponieważ po prostu są wymagające. Graficy komputerowi tworzą grafiki dla bardzo różnych odbiorców. Są wśród nich ludzie, którzy akurat zakładają sobie strony internetowe dla swoich sklepów, firm i różnego rodzaju podobnych rzeczy. Wtedy zazwyczaj tworzenie grafiki nie jest aż tak ogromnym wyzwaniem, ponieważ wystarczą najprostsze dostępne na rynku narzędzia, by sobie szybko z takim zleceniem poradzić. Schody się zaczynają, kiedy graficy komputerowi dostają zadania od bardzo dużych firm. Wtedy muszą się bardzo mocno postarać, ponieważ takim potentatom w szczególności zależy na profesjonalizmie.

Tagi: , ,

4 komentarze do “Grafika a technika”

 1. wyjszło napisał(a):

  Najnowsze programy bardzo pomagają w tworzeniu grafiki i animacji. Właściwie trudno sobie bez nich nawet wyobrazić żeby coś zrobić.

 2. Max_pen napisał(a):

  Tak, tylko problem polega na tym że dla grafików amatorów są one zdecydowanie za drogie a znowu darmowe nie są tak dobre.

 3. _polska_ napisał(a):

  Weź pod uwagę jednak że to programy dla profesjonalistów, więc nie mogą być tanie.

 4. piotr_KAT napisał(a):

  Dokładnie. Ludzie na grafice zarabiają fortunę, dlaczego nie mają zarabiać na dobrym narzędziu twórcy oprogramowania.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.